Kuidas leida endale parim nutikell?


Kuidas valida just enda vajadustele parimat nutikella? Millele mõelda enne nutikella tellimist?

Nutikellade võrdlus – milline sobib minu elustiiliga?

Kas oled nutikella otsingul ja soovid leida omale sobivaimat? Endale parimat nutikella valides on esmalt oluline mõelda, missuguseid funktsioone soovid. Seejärel, missugune kella välimus sobiks kokku just sinu ootuste ning elustiiliga. Kas vajad randmel asuvat nutikat assistenti? Või soovid lihtsalt jälgida samme ja pulssi?

Siin on 3 kõrgelt hinnatud nutikella

Nutikell Apple Watch 6 - üks parimaid

See 1,78" LTPO OLED Retina alati aktiivse puuteekraani ja paljude võimalustega kell on suurepärane kaaslane eriti just Apple telefonide omanikele.

Vaata mudelit e-poes

Stiilne nutikell Garmin Venu Sq

Stiilne Venu Sq nutikell on varustatud 1,3-tollise värvilise puuteekraaniga, mida kaitseb Corning Gorilla Glass ning alumiiniumist raam. See toob randmele kõik nutitelefoni teavitused ja Garmin Pay abil saad poes maksta kontaktivabalt.

Vaata mudelit e-poes

Fitbiti populaarne mudel Fitbit Versa 3

Sellele kellale jagatakse kiidusõnu muljetavaldava funktsioonipagasi eest – aktiivsuse ja tervise jälgimine, integreeritud GPS & treeningrežiimid, nutiteavitused, Bluetooth helistamine ning kontaktivabad maksed.

Vaata mudelit e-poes

Nutikellad


Apple'i, Samsungi ja Fitbiti tipptasemel nutikellad on sisuliselt justkui miniatuursed randmele paigutatavad telefonid. Hinnalisemad neist suudavad hallata rakendusi, võimaldavad kaugjuhtida telefoni ja  isegi helistada - seda viimast küll e-SIM kaardi olemasolul.

Vaata lähemalt: Apple Watch.

Kelladest saledamad aktiivsusmonitorid ja nutivõrud näitavad aega, jälgivad peamisi tervisenäitajaid (aktiivsus, uni, pulss jne) ja edastavad lihtsamaid märguandeid, kuid nii mõnedki funktsioonid on piiratud, mis tähendab, et olulise nägemiseks on siiski tarvis telefon taskust välja võtta. Sellised seadmed on palju taskukohasemad kui eespool mainitud tippseadmed.

Vaata lähemalt: Xiaomi Mi Band.

Nutikell vererõhumõõtjaga, pulsianduriga jpm funktsioonidega – mis on kasulik ja mis mitte?

Nuti- ja pulsikellad suudavad teha palju erinevaid asju – lugeda samme, mõõta südamelööke, lugeda kaloreid, jälgida une kvaliteeti jne. Loetletud omadustes ei ole tänapäeva nutikellade puhul enam midagi uut, kuid võimalusi on veelgi enam. Mõned seadmed nagu näiteks Samsung Galaxy Watch 3 suudab mõõta isegi vererõhku ja vere hapnikusisaldust (SpO2). 

Meditsiiniseadmete täpsuse tasemele ilmselt need mõõdikud ei küündi, kuid siiski on need tervisest huvituvale inimesele heaks infoks.

Kas rohkem on parem?

Nutikellade kümned ja kümned põnevad funktsioonid ning mõõdikud võivad esmapilgul tekitada mulje, et mida rohkem neid on, seda uhkem. Tegelikult tasuks korraks rahulikult järele mõelda ja koostada kasvõi nimekirja selle kohta, mida päriselt vajad. Mis on kasulik ja huvitav just sulle?

Canyon nutikellad


Liiga paljude omadustega kella puhul võid hiljem avastada, et suurt hulka nendest ei lähe üldse tarvis või on nende kasutamine liialt keeruline. Soodsa ja väheste võimalustega kella puhul võib teisalt tekkida pettumus – tegelikult vajaksid rohkemat.
 

Kindlasti ei tasu kinni jääda vaid funktsioonide-mõõdikute arvukusse, vaid tuleks uurida ka muid olulisi omadusi, nagu: 

  • Aku kestvus.
  • Kella veekindlus.
  • Menüü lihtsus.
  • Ekraani loetavus.
  • Võimalus rihma vahetada.


Mida arvestada lastele nutikella valides?

Missugune turul olevatest on parim nutikell lastele? Pere noorimate liikmete puhul võib nutikell asendada mobiiltelefoni. Kindlalt randmele kinnitatud seadet ei ole kuigi lihtne kuhugi kaotada või unustada. Nutikell võiks olla lapsele mugav ja lihtsasti arusaadava sisuga, lisaks mõistagi helistamise ning sõnumite saatmise võimalusega. 

Lapsevanemate jaoks on väga kasulik ka GPS-süsteemi olemasolu, mis tähendab, et telefonirakenduse kaudu on võimalik järele uurida, kus laps parasjagu viibib. Lastele mõeldud nutikelladel on enamasti olemas ka SOS-nupp, mida kasutades saab laps anda märku hädaolukorrast.

Vaata lähemalt: Garmin Vivofit Jr.3.

Suuremale lapsele võib heaks kaaslaseks olla aktiivsusmonitor, millega saab aktiivsusnäitajaid jälgida ja mis annab telefonikõnest randmel märku ka siis, kui laps on koolist tulles unustanud telefoni hääletuna koolikoti põhja. 

Nutikell naistele  – mille põhjal teha parim valik?

Paljud nutikellad on loodud unisex stiilis - ehk siis need sobivad nii naistele kui meestele. Kuid on mõned asjaolud, mis on nutikella valimisel naistele tähtsamad kui meestele. Esimesena saab välja tuua seadme suuruse. Suur ja kohmakas kell ei pruugi peenikesel käel olla mugav ega mõju kuigi kaunina.

Vaata lähemalt: Garmin Lily või Fitbit Versa 3

Naiste nutikellad on lisaks oma kasulikele funktsioonidele ka lihtsalt stiilsed ja praktilised aksessuaarid. 

nutikellad naistele


Meeste nutikellad – praktilised ja võimekad

Kuidas valida tarka kella mehele? Esimesena tuleks mõelda, milline on tulevase nutika kella kandja iseloom, elustiil ja eelistused. 

Kas tegemist on nõudliku ja tipptehnikat eelistava meesterahvaga, kes ootab kellalt kindlaid omadusi – põhjalikku treeningute jälgimise võimalust, kõnede ja sõnumite vastuvõttu? 

Vaata lähemalt: Huawei Watch GT 2 või Xiaomi Mi Watch

Kõige ideaalsem nutikell on selline, mis on sinu vajadustega täiuslikus kooskõlas. Photopointi veebkaubamajas on saadaval nutikellad meestele, naistele ja lastele. Sobiva targa kella leiab randmele igaüks. Võrdle erinevaid mudeleid ja leia hea kaaslane omale juba täna!