Kohvioad ja kapslid (378)

Soovid superpakkumisi?

Liitu meie pakkumiste klubiga ja me saadame sulle igal hommikul värsked sooduspakkumised otse postkasti!

Sinu andmed on meiega 100% kaitstud! Meie ka vihkame SPÄMMI!

Kohvioad ja -kapslid

Olenemata sellest, kas kasutad kohvi valmistamiseks ube või kapsleid, kvaliteet on esmatähtis. Kuidas aga kohviubade müügil olevast laiast valikust leida parimad?

Kust kohvioad tulevad?

Itaalia kohv on üks maailma parimaid ning muude faktorite kõrval on selle saavutamisel tähtsa rolliga just kvaliteetne kohviuba. Ja kuigi itaalia kohvioad on levinud mõiste, kasvavad kohvioad hoopis Lõuna-Ameerikas, Aasia riikides ning Aafrikas.

Kvaliteetsed kohvioad on eri inimeste jaoks erineva tähendusega. Teades seda, mis peitub teatud iseloomustavate sõnade taga, on sobivate kohviubade leidmine palju lihtsam.

Kuidas valida parimad kohvioad?

Kohviuba kasvukoht on tunda ka kohvi maitsest. 

Näiteks on kõrgemal (nt Guatemaala ja Keenia) kasvanud ubade kohv hapukam, tuues paremini välja kohvi maitse ja lisades sellele meeldivat teravust. 

Kõrgemal kasvavad oad on tihedamad ja aeglasema kasvutempo tõttu kallimad, madalamal kasvavad oad kergemad ja poorsemad ning odavamad.

Kuidas mõjutab röstimine kohvi maitset?

Kohviubade röstimine on teine oluline faktor. Heleda röstiga kohvioad on röstitud õige kergelt, säilitades kõige rohkem maitset ja kofeiini. Nendest ubadest valmistatud kohv on mahedama maitsega ja sobib väga hästi piimata joomiseks.

Tumeda röstiga ubade maitse on täidlasem ja tugevam, ka pisut mõrum ja iseloomulik espressole. Keskmine röst annab hästi edasi kindla kohvisordi erilist maitset ja aroomi, olles samas vähem mõrum kui tume röst.

Kohviubade müük – kes on liider?

Tähelepanu peab pöörama ka kohviubade sordile. Kuigi sorte on rohkem, siis kõige rohkem näeb müügis araabika ja robusta ubasid.

Araabika on kõige levinum kohvisort, mille ube kasutab lausa 60-70% kogu maailma kohvitoodangust. Araabika kohvioad on pehmema maitsega, puuviljalõhnalise aroomiga ning hapukamad.

Robusta kohvioad on karmima ja tugevama maitsega ning pigem pähklilise aroomiga. Võrreldes araabika oaga on robusta ubades kõrgem kofeiinisialdus aga madalam suhkrusisaldus.

Lisaks võib turul leida robusta ja araabika segusid, et ära kasutada mõlema sordi parimaid omadusi.

Kohvikapslid ehk kvaliteetne kohvi igas olukorras

Kapselkohv on kiire ja kerge lahendus. Hermeetiliselt suletud kapslite kasutamine on äärmiselt lihtne ja valik ootamatult lai.

Muidugi on olemas klassikaline espresso ja erinevad piimakohvid nagu cappuccino ja latte. Lisaks neile on aga ka kapslid tee, kofeiinivaba kohvi ja kakao jaoks ning erinevad maitsevõimalused. Kardemon, karamell ja kookos on vaid mõned näited.

Filtreeri