Pentax 645Z + 55mm Kit

5 499 € + tasuta lisad

Järelmaksuga ostes alates 187,42 € kuus

Ava järelmaksukalkulaator

Photopointi järelmaksu kalkulaator

Järelmaksuga ostmiseks lisa tooted ostukorvi ja vali seal makseviisiks järelmaks

Põhiinfo

  • 51,4-megapiksline keskformaat sensor
  • Sensori tundlikkus kuni ISO 204 800
  • 27 teravustamispunktiga autofookus
  • FullHD 1920 × 1080 50i videosalvestus
  • Ilmastikukindel vastupidav korpus
Pentax 645Z + 55mm Kit Pentax 645Z + 55mm Kit Pentax 645Z + 55mm Kit
Pentax 645Z kere 
+ smc PENTAX-D FA 645 55mm f/2.8 AL [IF] SDM AW ilmastikukindel objektiiv

  • 51 MP CMOS sensor, ISO 204 800
  • Full HD video
  • 3,2'' kallutatav LCD ekraan
  • LiveView pildistamine foto ja video puhul
  • Uus SAFOX XI autofookuse süsteem
"Selle pildi detailsus, eredus ja üleüldine esteetika olid tavapärasest hoopis erinevad. Arvan, et Pentax 645z fenomenist saab täielikult aru ainult siis, kui oled selle kaameraga ise pildistanud."
Loe lähemalt "Karbist välja: Pentax 645Z keskformaatkaamera" artiklist Photopointi ajaveebis!

Suure CMOS pildisensori ületamatu lahutusvõime ja loomulik atmosfäär
Sensori suurus tähendab lLahutusvõimet ja kujutise sügavust. Seetõttu kasutatakse tipptasemel profifotograafias keskformaatkaameraid, mille loomisel on prioriteediks seatud pildikvaliteet. PENTAX 645Z on varustatud suure 43,8 × 32,8 mm CMOS pildisensoriga. See on umbes 1,7 korda suurem kui 35mm täiskaaderkaamera sensor, võimaldades jäädvustada pildistatava teravust ja atmosfääri oluliselt paremini. Kuna lisaks sellele on teravussügavus õhuke, saab vabalt kontrollida ka tausta uduseks muutmist. PENTAX 645Z on tublisti efektiivsem ja väljenduslikum meeliköitvate piltide jäädvustamiseks.
 
51,4 efektiivset megapikslit
PENTAX 645Z kaameral on umbes 51,4 efektiivset megapikslit. Selline pikslite arv annab absoluutse eelise kõrget eraldusvõimet eeldavate objektide jäädvustamisel nagu näiteks maastik. Teravuse ja detailsuse eelised tulevad välja ka A3 mõõdus väljatrükkidel. Kuna igas võttes on piisavalt pildiinfot, toimub ka värvimuutusi vähem. See lubab julgemalt muuta parameetreid ning kohandada lõppviimistlust muretsemata pildi rikkumise pärast.
 
Maksimaalne ISO 204 800
Ülimalt kõrge maksimaalse ISO 204 800 tundlikkuse muudavad võimalikuks pildiprotsessoris toimuv õrn ja põhjalik müratöötlus ning kõrge signaali/müra suhtega pildisensor. Vähese mürasuse ja teravate piirjoontega kujutisi on võimalik saada ka kõrgemate ISO seadistuste korral. Avaarvu ja säriaja valikute laiem ulatus lubab sul muuta liikumist udusemaks ning väljendada emotsiooni just nii nagu soovid.
 
Pildiprotsessor PRIME III
Kaameras on kasutusel PENTAXi uusim pildiprotsessor: PRIME III. Selle protsessori töökiirus on umbes viis korda kõrgem kui PRIME II protsessoril, suutes kiirelt hakkama saada 51,4 megapiksliga. Kiire protsessor annab oma panuse ka oluliselt paranenud sooritusvõimesse, mille hulka kuulub ka kiirem pildi kuvamine pärast võtet.
 
AA-filtrivaba
Kuigi madalpääsfilter hoiab valed värvid ja muaree kontrolli all, kaasneb sellega kahjuks üleüldine kujutise teravuse langus. PENTAX 645Z puhul eemaldati see filter pildisensori disainist eesmärgiga anda esmane prioriteet lahutusvõimele. Sellest tulenevalt suudab kaamera realiseerida objektiivi ja pildisensori lahutusvõime täieliku potentsiaali. Ületamatu lahutusvõime suudab näiteks maastikuvõtte puhul jäädvustada teravana ka üksikud puulehed.
 
Objektiivi kompenseerimise funktsioon
PENTAX 645Z on varustatud täisfunktsionaalse objektiivi korrektsiooniga. Lisaks moonutuste ja kromaatiliste aberratsioonide korrigeerimisele on lisatud ka äärealade valgustatuse ja difraktsiooni korrektsioon. PENTAX 645Z suudab efektiivselt parandada ka kinnise avaga pildistamisel tekkivat difraktsiooni. Lisaks on kaamera varustatud fringe korrektsiooniga, mida saab kasutada RAW piltide töötlemisel. See kaamera toetab kõrgema kvaliteediga lõppviimistlust.
 
Peened ja sujuvad üleminekud
Suurel CMOS pildisensoril on piisav punktisamm ning kõrgne signaali/müra suhtega signaal. PENTAX 645Z puhul on eredate alade ärapõlemine ja detailide kadu varjualades ebatavalised. Sujuvad üleminekud varjude ja värvide vahel annavad detailsema joonisega kujutise.
 
Kaunilt udune taust ja rikkalik kolmedimensionaalne tunnetus
Keskformaatkaamera üheks oluliseks eripäraks võib pidada ka tausta udustamise efekti. Teravussügavus on õhuke ja udustamine on sujuv. Lahtise avaga tehtud piltidel tunduvad objektid veelgi kolmedimensionaalsemad kui palja silmaga vaadates. Need omadused tagavad pehme, rikkalikult kolmedimensionaalse kujutise ja atmosfääri, mis on iseloomulik keskformaatkaameratele.
 
Mobiilsus, mis keskformaadis digikaameratel seni puudus.
Hea reaktsioon ja kiire töö on saavutatud kogu pilditöötlusüksuse uuendamisega. Lisaks autofookuse ja pilditöötluse tööle on võrreldes PENTAX 645D-ga oluliselt kiiremaks muutunud ka kujutise kuvamine pärast pildistamist. Mahukas puhvermälu lühendab piltide mälukaardile kirjutamise aega ning lubab pildistada sujuvalt sarivõttega RAW faile. Need omadused lubavad pildistada järjest ja mugavalt. Varem polnud see keskformaatkaameratega võimalik. PENTAX 645Z on ideaalne portreetööks ja liikuvate objektide jäädvustamiseks.
 
Ülitäpne SAFOX 11 autofookuse süsteem
PENTAX 645Z kaameras on kasutusel SAFOX 11 autofookuse süsteem. Aberratsioonide kontrollimiseks on optilises süsteemis kasutusel difraktsioonläätsed. Teravdades sensorile langevat kujutist on tulemuseks suurepärane autofookuse täpsus. Valgusallika tuvastamise sensor hoiab ära kunstvalgusallikate mõju AF süsteemi täpsusele. Kõrgtäpne teravustamise ja reageerimise süsteem annab tulemuseks teravad ja kõrge lahutusvõimega pildid.
 
f/2.8 ühilduv AF
Kaadri keskel olevad kolm AF punkti toetavad f/2.8 autofookust. Kasutades maksimaalse f/2.8 avaga objektiivi aitab see süsteem tagada ülitäpse teravustamise. See on eriti kasulik kui soovite eriti õhukest teravussügavust.
 
Tumedate objektide jäädvustamine, -3 EV mõõtmisega AF
Ülitundliku AF sensoriga on saavutatud kuni -3EV valgusvoo mõõtmine (25 keskmist punkti). Isegi tumedamate objektide puhul, mida on raske silmaga näha, pakub see AF süsteem sujuvat ja täpset teravustamist.
 
Ülim objekti tuvastamise võime - 27 AF punkti
Kaamera 27 AF punktist on 25 ristitüüpi punktid, mis on varustatud joonsensoritega nii vertikaal- kui ka horisontaalsihis. Selle süsteemi suurepärane tundlikkus toimib kõigis situatsioonides.
 
Pentaxi reaalajas stseeni analüüsimise süsteem
See omadus tuvastab värvide jaotumise kaadris, pildistatava värvi ja liikumise ning optimeerib automaatselt automaatsäri, autofookuse ja värvitasakaalu seosed ja juhtimise. Süsteemi tuumaks on stseeni analüüsimise süsteem, mis seob omavahel 86 000 piksliga RGB mõõtesensori ja PRIME III protsessori. Stseenide põhjalik analüüs muudab võimalikuks ülima täpsuse ja stabiilse pildistamise.
 
Jäädvustab täpseks analüüsiks tõetruult värvid, kuju ja liikumise
PENTAX 645Z kasutab umbes 86 000 piksliga RGB mõõtesensorit, mis jälgib stseeni reaalajas ja tuvastab ereduse, värvi ja liikumise. Süsteem töötab nii peenelt, et on tavapärase 77 tsooniga mõõtesüsteemiga võrreldes hoopis kõrgemal tasemel. Hämaras mõõtmise piir on -1EV (ISO 100/55mm f/2.8). See omadus saavutab kõrge säritäpsuse ka hämaras.
 
Täpne värvide jäädvustamine kõigis kaadri alades
PENTAX 645Z on varustatud Multi-Pattern Auto WB värvitasakaalu süsteemiga, mis jagab kaadri väikesteks osadeks ning rakendab igale neist optimaalseimat värvitasakaalu seadistust. See funktsioon lahendab erinevatest valgusallikatest, varjudest ja päikesevalgusest põhjustatud värvitemperatuuri erinevused ning annab tulemuseks ühtlaste värvidega pildi nagu seda inimsilm näeb.
 
Kiire failide salvestamine, kaks mälupesa
Kaks mälukaardipesa vastavad UHS-I standardile. Kiire kirjutamine tagab puhvri nobeda tühjenemise ning seega ka kiirema pildistamise. Lisaks saab faile salvestada dubleeritult kahele eraldi kaardile või eraldada neid RAW/JPEG vormingu järgi. Samuti on võimalik kasutada Eye-Fi kaarte ja FLU kaarte (O-FC1, eraldi müüdav). 
 
Kallutatav LCD ekraan liigub -35° kuni 125°.
PENTAX 645Z LCD ekraan on varustatud kallutusmehhanismiga. Ekraani saab pöörata 35° alla ja 125° üles. Laia vaatenurgaga 3,2" paneelil on 1,037 miljonit pildipunkti. Kallutamine lihtsustab madalast ja ka kõrgest võttepunktist pildistamist, sest Live View otsevaadet on ekraanilt mugav jälgida. Ekraani konstruktsioonis puudub LCD paneeli ja katteklaasi vahel õhuvahe, mis vähendab seesmisi peegeldusi. Peegeldusvastase AR kattega karastatud klaas ei purune kuigi kergelt ning tagab eeskujuliku nähtavuse ja vastupidavuse kriimudele.
 
Live View
See mudel on varustatud Live View funktsiooniga, mida saab kasutada fookuse täpseks kontrollimiseks suurendatud vaates (maksimaalselt 16×). Lisaks ülimalt täpseid tulemusi andvale kontrastituvastusega autofookusele saab kasutada ka näotuvastusega autofookust ja Focus Peaking funktsiooni. Kuna selliseid efekte nagu Custom image ja värvustasakaal näeb kohe ekraanil, saate oma loovust laiendada.
 
Optiline pildiotsija
Kaamera kere mõõtmete vähendamiseks võeti pildiotsijas kasutusele trapetsoidne prisma. Paigutus on kallutatud kerest 9° ettepoole, optimeerides optilist teekonda veelgi ning saavutades madalama kerekõrguse. Pildiotsija optilises süsteemis on kasutatud Kepleri teleskoobi disaini. Tulemuseks on kõrge suurendustegur ning lai vaatenurk. Selle pildiotsija avar vaateväli on samaväärne 35mm täiskaaderkaamera omaga. Vaateväli on umbes 98% ning teravustamisklaas on vahetatav. Natural Bright Matte on standardne, lihtsustades fookuse reguleerimist.
 
Tolmukindel ja ilmastikukindel konstruktsioon
Keerukatele välitingimustele on sellel kaameral vastu panna tolmu- ja pritsmekindel konstruktsioon. 76 erinevat kohta, sealhulgas nupud, kettad ja katted on hoolikalt tihendatud ning hoiavad ära vihmapiiskade, niiskuse ja tolmu sattumise kaamera sisemusse. Sama konstruktsiooni kasutatakse ka AW tähistusega objektiivide puhul. See tähendab, et koos AW objektiividega saab see kaamera pildistada vägagi rasketes ilmaoludes.
 
Valualumiiniumist raam
Selleks, et raam kannaks objektiivikinnitust, pildiotsijat ja optilist AF süsteemi, on vaja tugevust ja ülitäpseid mõõtmeid. Raami materjaliks valiti valualumiinium kuna see on väga tugev ning ülimalt jäik. Pildisensori üksus on kinnitatud raami külge soojushajuti kaudu. Soojus juhitakse raami tagaossa, vähendades sellega pildimüra hämaras.
 
DR II ja Dust Alert
PENTAX 645Z varustuse hulka kuulub DR II (Dust Removal II), mis väldib tolmuosakeste probleemi. DRII suudab efektiivselt eemaldada kõik CMOS sensori pinnale langevad tolmuosakesed. Selleks pannakse UV/IR vähendusfilter piesoelektrilise elemendi abil ülehelikiirusel vibreerima.
 
Videosalvestus
PENTAX 645Z salvestab Full HD videolõike maksimaalselt 60i kaadrisagedusega ning HD videolõike 60p kaadrisagedusega. Suure sensori kasutamisel on tulemuseks meeldivalt ruumiline pilt, mis ületab Super 35mm ja 35mm täiskaaderkaamerate pilti. Video filmimisel saab kasutada ka Custom Image töötlust nagu näiteks Cross Process (risttöötlus). Maksimaalne tundlikkus video salvestamisel on ISO 3200. Üks eeliseid on video salvestamine minimaalses valguses. Lisaks integreeritud stereomikrofonile on PENTAX 645Z varustatud välise mikrofoni pesaga (helitugevus on reguleeritav).
Videovoog salvestatakse MPEG-4 AVC/H.264 kujul ja failivorming on MOV.

Seda toodet on mainitud järgmistes Photopointi ajaveebi postitustes:

+Näita kõiki postitusi

Sensor

Efektiivseid megapiksleid
51,4
Megapiksleid
51 megapikslit
Sensori suurus
Keskformaat
Sensori tüüp
CMOS
Sensori mõõt
43,8 × 32,8 mm
Keskformaat
Täiskaader
Ei
Lõikefaktor
0,8×
Külgede suhe
3 : 2
Suurim pildimõõt pikslites
8256 × 6192
Väikseim pildimõõt pikslites
1920 × 1440
Pilditöötlusprotsessor
PRIME III (PENTAX Real iMage Engine)
ISO tundlikkuse ulatus
100 – 204 800
1/3 EV sammuga
Filtrid
Primaarvärvide filter
Tolmueemaldus
DRII (Dust Removal II)
''Dust Alert'' funktsioon
Värviruum
sRGB
Adobe RGB
A/D muundur
14 bit

Bajonett

Kaamera bajonett
Pentax 645AF2
Sobivad objektiivid
Pentax 645AF2 objektiivid
Pentax 645AF objektiivid
Pentax 645A objektiivid

Pildistabilisaator

Pildistabilisaator
Puudub
Kasutab objektiivisisest stabilisaatorit

Teravustamine

Teravustamissensor
SAFOX 11 sensor
TTL faasituvastus
Live View režiimis kontrastituvastusega teravustamine
Teravustamispunkte
27
25 rist-tüüpi punkti
Teravustamissensori tööulatus
-3 – 18 EV
Teravustamisrežiimid
Ühekordne
Pidev
Jälgiv
Manuaal
Käsitsi teravustamise abi
Focus Peaking
Fookuslukk
Jah
Päästiku poolenisti alla vajutamisel
Teravustamispunkti valik
Automaatne (27 punkti)
Tsooni valik
Ala valik
Punkt
Teravustamise abivalgus
Ei

Särimõõtmine

Särimõõtmine
TTL särimõõtmine
86000 piksliga RGB sensor
Särimõõtmise tööulatus
-1 – 21 EV
Režiimid
Multi-segment (hindav)
Keskmestatud
Punkt
Säriluku võimalus
Jah
Särikompensatsioon
±5 EV
1/3 või 1/2 EV sammuga
Särikahveldus
2, 3 või 5 kaadrit

Katik

Katik
Elektroonilise juhtimisega
Vertikaalsihis liikuv fokaaltasapinna katik
Säriajad
1/4000 – 30 s
Aegvõte (bulb)
1/3 või 1/2 EV sammuga

Pildistamine

Särirežiimid
Programm
Avaprioriteet
Säriprioriteet
Tundlikkuse prioriteet
Säri ja ava prioriteet
Manuaal (mõõtmisega)
Aegvõte (bulb)
X (piirab säriaega välgu sünkroniseerimiskiirusega)
Kasutaja seadistus (3)
Stseeniprogrammid
Ei
Võtterežiimid
Üks kaader
Sarivõte (Kiire)
Sarivõte (Aeglane)
Iseavaja 2 sek
Iseavaja 12 sek
Distantspäästik (Koheselt)
Distantspäästik (3 sek viivis)
Distantspäästik (Sarivõte)
Mitmiksäritus
Intervallvõte (2 sek - 24h intervall, kuni 2000 kaadrit)
Digitaalsed filtrid
Jah
Foto sarivõte
3 kaadrit/sek [Kiire]
JPEG: kuni 30 kaadrit
RAW: kuni 10 kaadrit
4,5 kaadrit/sek [Aeglane]
JPEG: kuni 100 kaadrit
RAW: kuni 25 kaadrit
JPEG+RAW
Jah

Värvustasakaal

Värvustasakaalu mõõtmine
Kombineerides CMOS pildisensori ning valgusallika tuvastuse sensori info