Sony a7S II kere

Põhiinfo

 • 12-megapiksline täiskaader EXMOR R BSI CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 × 2160 25p videosalvestus
 • 5-teljeline SteadyShot Inside stabilisaator
 • 169 teravustamispunktiga teravustamine
 • 0,5" OLED pildiotsija, 2,36 miljonit pildipunkti

Toode on arhiivis, kuvatakse vaid informatiivsel eesmärgil.

Sony a7S II kere Sony a7S II kere Sony a7S II kere
 • 12 megapiksline ülitundlik täiskaader sensor
 • Sensori tundlikkus kuni ISO 409600
 • 5-teljeline keresisene stabilisaator nii filmimiseks kui fotode tegemiseks
 • Kasuta ükstapuha millist objektiivi koos stabilisaatoriga
 • Kõrge kontrastiga 2,4 megapiksliga OLED elektrooniline pildiotsija
 • 100Mbps XAVC S 4K UHD 3840×2160 25p videosalvestus 
 • Ühenda nutiseadmega kasutades WiFi ning NFC ühendust

Uuendatud 12,2 megapiksline sensor - optimeeritud nõrgas valguses töötamiseks ning 4K videosalvestuseks
Sony a7S II 12,2 megapiksline sensor on disainitud võimalikult paindlikuks video- ja fototööks. See täiskaader sensor pakub suurt dünaamilist ulatust kogu oma ISO 50 - 409600 tundlikkuse juures. Suur BSI tüüpi vahedeta mikroläätsedega disain võimaldab suuremat tundlikkust ning paremat valguse talletamist minimaalse müraga. Lisaks on sensoril kasutusel "direct pixel readout" metoodika. See tähendab seda, et kogu sensori pikslite info loetake üles - ühtegi rida ei jää vahele, ühtegi pikslit ei kombineerita teisega kokku. Sellisel meetodil saab FullHD või 4K videot salvestades kasutada ära kogu sensori võimekus ning saavutada veel kvaliteetsemat tulemust.

Kiire BIONZ X™ pildiprotsessor
Pildiprotsessori töö kaameras ei ole ainult info pakkimine arusaadavasse vormi. Pildiprotsessori töö hulka kuulub ka esmane pildiparandus vastavalt kaamera ning objketiivi omapäradele. Uus BIONZ X protsessor kasutab difraktsiooni vähendavat tehnoloogiat, alapõhist müraeemaldust ning palju muud - seda kõike selleks, et kõik 12,2 miljonit pikslit oleks võimalikult täpse andmestikuga ning madala müraga.

Eriti suur tundlikkus ning dünaamiline ulatus
Kaamera, mille maksimaalne tundlikkus on kuni ISO 409600 ning mille dünaamiline ulatus on eriti lai, võimaldab pildistada ning filmida ka väga ekstreemsetes, nõrga valgusega oludes. Talleta ka väikseimaid detailid varjualades ning eredatel aladel samaaegselt, sõltumata valgusoludest ning valguse intensiivsusest.

14-bit pakkimata RAW fail
a7S II toetab 14-bitiseid pakkimata RAW faile. See tähendab, et kaamera talletab kogu sensorilt tuleva info toorfaili ning kasutajal on järeltöötluses rohkem materjali perfektse foto loomiseks.

5-teljeline keresisene stabilisaator täiskaader sensoriga kaameras
Võimekas stabilisaator, mis kompenseerib viit erinevat liikumist - horisontaalne ning vertikaalne liikumine, kalle üles-alla ning külgedele ja ka kaamera pööre. See on lausa kolm liikumissuuna kompenseerimist enam, kui klassikaline kahe suuna kompenseerimine. 5-teljeline stabilisaator suudab niimoodi siluda videoid ka siis, kui sa filmid kõndimise ajal või lausa joostes.
Keresisese stabilisaatori üheks suureks eeliseks on ka see, et stabilisatsioon toimib ükstapuha millise objektiiviga. Olgu selleks siis mõni Sony E bajonetiga hübriidkaamera objektiiv, A-bajonetiga objektiiv või hoopis mõni vanem täismanuaalne klaas. See isegi täiendab neid objektiive, millel on juba stabilisaator sisse ehitatud.

Intelligente teravustamissüsteem
a7S II kasutab 169 teravustamispunktiga (25 kontrastituvastusega teravustamispunkti ning üheksa keskmist punkti, mis on jagatud 16 segmendiks) sensor pakub kiiret ning täpset teravustamist. Lisaks toimib teravustamine ka ülinõrkades, kuni -4 EV, valgusoludes.

XGA OLED Tru-Finder™
Soovid juba filmides või pildistades näha, kuidas kaader talletatakse? See on imelihtne tänu 2,4 megapikslisele OLED pildiotsijale, mis loomutruult kuvab kogu vajaliku info fotograafile/videograafile. Pildiotsijal on 100% kaadri kattuvus, 0,78× suurendus, hea värviedastus ning kiire kaadrisagedus - lihtsalt veel parem, kui optiline pildiotsija.

3-tolline kallutatav ekraan teeb kadreerimise lihtsaks
Kallutatav 3" (1,229 miljonit pildipunkti) ekraan teeb piltide tegemise ning videote salvestamise lihtsamaks. Tõsta kaamera üles ning kalluta ekraan alla, filimides niimoodi rahvamassist kõrgemalt. Või hoopis keera ekraan üles ning vii kaamera lilleõie kõrvale - enam ei pea kõhuli mudas roomama. Tänu WhiteMagic tehnoloogiale on ekraanil olev info selgelt nähtav ka ereda päikese käes.

4K kaamerasisene videosalvestus
Sony a7s II võimaldab kaamerasiseselt salvestada 4K videot (4K UHD 3840 × 2160 25p). Selle teeb eriliseks full pixel readout funktsionaalsus, kusloetakse kõikide pildipunktide andmed üles. Sedasi saavutatakse suurem lahutusvõime ning detailsus, kui tavalises 4K videos. Lisaks, tänu XAVC S5 formaadile saab 4K videot salvestada kuni 100Mbps andmetihedusega.

100/120 kaadrit/sek aegluubis FullHD video
a7S II toetab ka FullHD aegluubis videot 100 / 120 kaadrit/sek ning seda taasesitada 4×/5× aeglasemalt 25p või 24p režiimis.

S-Gamut3.Cine/S-Log3, and S-Gamut3/S-Log3
Tänu uutele profiilidele on dünaamiline ulatus suurendatud 1300%, et tagada veel sujuvamad gradatsioonid, värvikorrektsioonid ning lihtsam kasutamine. S-Log3 gamma tonaalne taasesitus on parem just varjudest keskmise ereduse juurde (18%). Lisaks annab see koos kaamera 14-bitise dünaamilise ulatusega lihtsalt lummavad tulemused.

Vastupidav magneesiumsulamist korpus
See kaamera on disainitud kasutamiseks ka raskemates oludes - tänu magneesiumsulamist kompaktsele korpusele peab see kaamera vastu ka ekstreemsematele välitöödele. Lisaks on kaamera sisestruktuur, pealmine ning tagumine osa valmistatud samamoodi vastupidavast magneesiumsulamist.

Vaikne pildistamine
Vaikse pildistamise režiimis kasutatakse elektroonilist katikut, mis ei tekista vibratsiooni. Tänu helide puudumisele saab kaamerat edukalt kasutada ka looduses pildistades või muudes oludes, kus vaikus on ülioluline. Lisaks saab kasutada vaikset sarivõtet kuni 5 kaadrit/sek, et ükski oluline hetk ei jääks tabamata.

Focus Peaking ning suurenduse funktsioon
Lihtsa nupuvajutusega saab suurendada teravustamispunkti ekraanil ning täpselt sättida teravustamine õige punkti peale. Lisaks saab kasutada ka Focus Peaking funktsiooni - ekraanil markeeritakse ära need alad, mis on kõige teravamad. Mõlemat funktsiooni saab kasutada nii foto- kui videorežiimis.

Vastupidav vähendatud vibratsiooniga katik
Uus katiku mehhanism vähendab nii esimese kui tagumise kardina vibratsiooni ~50%. Lisaks, tänu elektroonilise kardina kasutamisele on vibratsioon veel rohkem vähendatud, mistõttu ei tekita katiku liikumine udusust 12,2 megapikslisel sensoril. Mis veel - tänu uutele mehhanismidele on katiku eluiga testitud 500000 tsüklile.

"Puhas" HDMI väljund
HDMI väljundi kaudu saab edastada välisesse videosalvestajasse pakkimata 4K videosignaali. Lisaks saab selle funktsiooni kasutamise ajal ka videot kaamerasiseselt salvestada.
Tänu komplektis olevale kaablihoidjale ei ole ka ohtu, et filmimise ajal kogemata HDMI kaabel pesast välja tuleb.

Ühenda nutiseadmega kiirelt ja lihtsalt, kasutades NFC'd
Vaata ning jaga faile otse tahvelarvutist või nutitelefonist ilma, et peaks kaablite või keeruliste menüüdega pead vaevama. Tänu sisseehitatud NFC moodulile saab ühenduse luua lihtsalt - ainult pane seadmed vastastikku ning ühendus luuakse automaatselt. Kui sinu nutiseadmel puudub NFC, siis saab ühenduse luua käsitsi kasutades WiFi võrku. Lisaks saab nutitelefoni või tahvelarvutit kasutada kaamera juhtimiseks.

Sony E-bajonetiga objektiivid
Kasuta pidevalt laienevat Sony E-bajonetiga objektiivide valikut, kaasa arvatud Sony G seeria ning Zeiss objektiive. E-bajonetiga objektiivid sobivad suurepäraselt videosalvestuseks, kuna nende "videosõbralikud" funktsioonid, nagu sujub teravustamine, elektrooniline suum ning ülivaikne ava juhtimine teevad videograafi elu palju lihtsamaks.

Sensor

Efektiivseid megapiksleid
12,2
Megapiksleid
12 megapikslit
Sensori suurus
Täiskaader
Sensori tüüp
Exmor™ CMOS
Sensori mõõt
Täiskaader
35,6 × 23,8 mm
Täiskaader
Jah
Lõikefaktor
Külgede suhe
3 : 2
Saab valida ka 16:9
Suurim pildimõõt pikslites
4240 × 2832
Väikseim pildimõõt pikslites
2128 × 1416
Pilditöötlusprotsessor
BIONZ X
ISO tundlikkuse ulatus
100 – 102 400
Laiendatav ISO 50 – 409 600
1/3 EV sammuga
Filtrid
Primaarvärvide filter
Madalpääsfilter
Tolmueemaldus
Jah
Värviruum
sRGB
Adobe RGB
A/D muundur
14 bit

Bajonett

Kaamera bajonett
Sony E
Sobivad objektiivid
Sony FE objektiivid
Sony E objektiivid (crop režiimis)
Sony α objektiivid (adapteriga)
Minolta & Konica Minolta α/MAXXUM/DYNAX objektiivid (adapteriga)

Pildistabilisaator

Pildistabilisaator
Jah
Pildistabilisaatori disain
Sony SteadyShot Inside
Stabilisaatori suunalisus
5-teljeline
Stabilisaatori võimekus
4,5 stoppi

Teravustamine

Teravustamissensor
TTL kontrastituvastusega autofookus
Teravustamispunkte
169
Teravustamissensori tööulatus
-4 – 20 EV
Teravustamisrežiimid
Ühekordne
Pidev
Manuaal
Otsene manuaal
Käsitsi teravustamise abi
Focus Peaking
Sebra
Fookuse suurendus
Fookuslukk
Jah
Päästiku poolenisti alla vajutamisel
Teravustamispunkti valik
Lai ala (169 punkti)
Keskmestatud
Paindlik punkt (suur)
Paindlik punkt (keskmine)
Paindlik punkt (väike)
Tsoon
Paindlik tsoon
Teravustamise peenhäälestus
Jah, LA-EA2 ning LA-EA4 adapteriga
Teravustamise abivalgus
Jah

Särimõõtmine

Särimõõtmine
TTL särimõõtmine
1200 tsooniga hindav mõõtmine CMOS sensoriga
Särimõõtmise tööulatus
-3 – 20 EV
Režiimid
Multi-segment (hindav)
Keskmestatud
Punkt
Säriluku võimalus
Jah
Särikompensatsioon
±5 EV
1/3 või 1/2 EV sammuga
Särikahveldus
1/3, 1/2, 2/3, 1, 2 või 3 EV sammuga
3 või 5 kaadrit

Katik

Katik
Elektroonilise juhtimisega
Vertikaalsihis liikuv fokaaltasapinna katik
Elektrooniline katik
Jah
Elektrooniline esimene kardin
Jah
Säriajad
1/8000 – 30 sekundit
Aegvõte (bulb)
Vaikne pildistamine
Jah

Pildistamine

Särirežiimid
iAuto
Superior Auto
Stseeni valik
Programm
Säriprioriteet
Avaprioriteet
Manuaal
Sweep Panorama
Video
Stseeniprogrammid
Jah
Võtterežiimid
Üks kaader
Sarivõte (Kiire)
Sarivõte (Aeglane)
Iseavaja 2 sek
Iseavaja 10 sek
Iseavaja sarivõte
Kahveldus
Digitaalsed filtrid
Jah
Foto sarivõte
5 kaadrit/sek [Kiire]
2,5 kaadrit/sek [Aeglane]
JPEG+RAW
Jah

Värvustasakaal

Värvustasakaalu mõõtmine
CMOS pildisensoriga tuvastamine
Värvustasakaalu valikud
Auto
Päike
Pilves
Varjus
Hõõglamp
Päevavalguslamp (4)
Välklamp
Vee all
Kasutaja seadistatud
Värvustemperatuur (2500 – 9900 K)
Värvuse filter (G7 - M7 teljel 57 sammu; A7 - B7 teljel 29 sammu)
Värvustasakaalu kahveldus
3 kaadrit

Videosalvestus

Video lahutusvõime
[4K UHD] 3840 × 2160 30p/25p
[FullHD] 1920 × 1080 60p/50p
Muud mõõdud
[4K UHD] 3840 × 2160 24p
[FullHD] 1920 × 1080 30p/25p
[FullHD] 1920 × 1080 60i/50i
[FullHD] 1920 × 1080 24p
[HD] 1280 × 720 30p/25p
Aegluubis video
[FullHD] 1920 × 1080 120p/100p
Andmetihedus
[4K UHD] 100 Mbps (VBR)
[FullHD] 60 Mbps (VBR)
Log-pildiprofiilid
S-Log2
S-Log3
Mikrofon
Integreeritud stereomikrofon
HDMI väljund
8 bit pakkimata
YCbCr 4:2:2
4K video (3840 × 2160 25p/24p) väljund

Failitüübid

JPEG
EXIF 2.3
DCF
DPOF
RAW
ARW 2.3
Video salvestusvorming
MP4 (Video: XAVC S (H.264/MPEG4-AVC); Audio: Linear PCM stereo)
MP4 (Video: H.264/MPEG-4 AVC; Audio: AAC-LC stereo)
AVCHD (Video: H.264/MPEG-4 AVC; Audio: Dolby Digital AC3 stereo)

Pildiotsija

Pildiotsija
Elektrooniline
Pildiotsija tüüp
OLED
Pildipunkte
2 359 296
Pildiotsija mõõt
0,5"
Kaadri katvus
100%
Suurendus
0,78×
Diopterkorrektsioon
-4 – +3
Teravussügavuse eelvaade
Jah

LCD monitor

Ekraani tüüp
XtraFine TFT LCD
Ekraani mõõt (tolle)
3,0
Pildipunkte
1 228 000
Ekraani asend
Kallutatav
Puutetundlik
Ei
Kaadri katvus
100%
Seadistamine
Eredus
Live View otsevaade
Jah

Mälu

Mälukaardi pesade arv
1
Mälukaardi tüüp
SD
SDHC (UHS-I)
SDXC (UHS-I)
Memory Stick PRO Duo
Memory Stick PRO-HG Duo
Memory Stick XC-HD Duo

Välklamp

Välklambi tüüp
Puudub
Välgurežiimid
Auto
Täitevälk
Välgukeeld
Sünkroniseerimine pika säriajaga
Sünkroniseerimine särituse lõpuga
Punasilmsuse vähendamine
Juhtmevaba
Välgu võimsuse kompensatsioon
±3 EV
1/2 või 1/3 EV sammuga
Sobivad välised välklambid
ADI / Sony TTL toega välised välklambid
Välgupesa
Jah
ISO 518 standardne välgupesa
Välgu sünkroniseerimine
1/250 sek

Ühendused

USB
microUSB 2.0
Video
microHDMI (Type D)
Heli
3,5 mm mikrofoni sisend
3,5 mm kõrvaklapi väljund
Distantspäästiku ühendus
Sony Multi-Terminal
Kaugjuhtimine
Sony distantspäästik RM-VPR1
Läbi ühendatud nutitelefoni
Juhtmevaba võrk
WiFi IEEE 802.11 b/g/n
NFC
Jah
Muud ühendused
Multi Interface Shoe tarvikupesa
Multi Terminal interface

Muu

GPS
Ei
Elektrooniline lood
Jah
Panoraamvõte
Jah
HDR võte
Jah
Intervallvõte
Ei

Vooluallikas