Pentax K-1 kere

Põhiinfo

 • 36,4-megapiksline täiskaader CMOS sensor
 • 5-suunaline keresisene stabilisaator
 • Sensori tundlikkus kuni ISO 204 800
 • 25 rist-tüüpi punktiga teravustamissensor
 • Integreeritud WiFi, GPS ning Astrotracer

Toode on arhiivis, kuvatakse vaid informatiivsel eesmärgil.

Pentax K-1 kere Pentax K-1 kere Pentax K-1 kere Pentax K-1 kere Pentax K-1 kere Pentax K-1 kere Pentax K-1 kere Pentax K-1 kere
 • 36,4-megapiksline 35 mm täiskaader CMOS sensor
 • 5 teljeline keresisene SR II stabilisaator
 • Stabilisaator kuni 5 stoppi
 • Pixel Shift funktsioon
 • Sensori tundlikkus kuni ISO 204 800
 • Äsja välja töödatud PRIME IV pildiprotsessor
 • Paindlikult kallutatav LCD ekraan
 • AA filtri simulatsioon
 • Uus SAFOX 12 teravustamissensor
 • Integreeritud WiFi ühendus
 • Integreeritud GPS ning Astrotracer funktsioon

"Kaua tehtud kaunikene – nii sobiks vast Pentax K-1 kohta luuleliselt öelda. Ootasime kaua ja pettuda ei tulnud. Kaamera on kvaliteetselt ehitatud, teeb väga häid pilte ja erinevaid võimalusigi jagub koti ja kapaga, ole vaid ise tegija ja kasuta need ära. Pole vahet, kas oled elukutseline pildistaja või asjaarmastaja – sellise kaameraga ei tohiks keegi jänni jääda."
Loe pikemalt ülevaadet "Pentax K-1 – esimene täiskaader on lipulaeva vääriline" Digitest.ee lehelt »

"Pentax K-1 pakub 36 MP täiskaadersensorit ja rikkalikku funktsionaalsust soodsamalt kui ükski teine peegelkaamera praegu turul."
Vaata Pentax K-1 peegelkaamera "karbist välja" fotoseeriat Photopointi ajaveebis »


Üle 50 aastase peegelkaamerate tootmise ajaloo juures on Pentax alati väga suurt rõhku pannud innovatsioonile ning tootearendusele, pakkudes oma kasutajatele üha uusi ja uusi tehnoloogiaid. Lähtudes oma varasematest kogemustest, on Pentax lõpuks vastanud ka oma kasutajate suurele soovile ning töötades välja K-1 täiskaader peegelkaamera.

Pentaxi toodetele omaselt kompaktses korpuses oleval kaameral on jätkuvalt tugeva ning vastupidava disainiga korpus ning uued tehnoloogiad, nagu suure lahutusvõimega täiskaader sensor, võimekas teravustamismehhanism, integreeritud GPS ja WiFi ning loomulikult ka väga palju erinevaid funktsioone, millele avaneb ligipääs otse korpusel asuvate lülitite/hoobade kaudu.

35 mm täiskaader mõõdus CMOS sensor
Pentax K-1 kasutab uut, äsja väljatöödatud 35 mm täiskaader CMOS pildisensorit - sensorit, mis pakub K-bajonetiga kaamerate seas parimat pildikvaliteeti. Tänu sensori suurele pindalale ning suurematele pikslitele on pildikujutis äärmiselt realistlik, sügavate gradatsioonidega ning minimaalse müraga. Kombineerides seda ka väikese teravussügavusega, on lummav bokeh kergelt loodav.
Tänu 36,4 efektiivsele megapikslile on K-1 loodud fotod ülidetailsed ning realistlikud. Suur lahutusvõime tähendab seda, et ka tervest puust üksik leht välja lõigates on sul piisavalt detailsust selle vaatamiseks või fotona välja trükkimiseks. Sensori lahutusvõimest piisab isegi ülisuure A2 foto väljatrükkimiseks A2 formaadis.

Madalpääsfiltrita disain
Optiline madalpääsfilter vähendab kaamera lahutusvõimet, kuid samal ajal vähendab ka moiré ning valevärvide teket. Pentax K-1 sees on kasutusel madalpääsfiltrita disain, mis võimaldab saavutada uus tase lahutusvõimes ning detailsuses. Lisaks on kasutusel ka valitav madalpääsfiltri simulatsioon, et vähendada moiré efekti tekkimist korduva peene mustriga aladel.

Prime IV pildiprotsessor
Uus kaamera vajab ka uut pildiprotsessorit ning seetõttu arendati välja ka uus Prime IV pildiprotsessor. Võrreldes Prime III protsessoriga on uus versioon optimeeritud kõrge lahutusvõimega failidega töötamises, tõstes samal ajal ka taktsagedust pea 50%. Uued müraeemaldusalgoritmid, stseenianalüüs ja pilditöötluse funktsionaalsus tagavad sujuvad gradatsioonid, väikese müra ning suure detailsuse - seda kõike selleks, et talletatud kaader oleks võimalikult täpne ning loomulik.

Ülikõrge sensori tundlikkus kuni ISO 204 800
Uus sensor ning võimekas pildiprotsessor annavad kokku koosluse, kus sensori tundlikkus on kuni ISO 204 800 (tundlikkust laiendamata). See omakorda ei tähenda ainult selgeid, sujuva gradatsiooniga, müravabasid fotosid kõrgetel tundlikkustel, vaid ka väga korralikku tulemust madalatel tundlikkustel. Tänu suurele kasutatavale ISO ulatusele on Pentax K-1 väga paindlik kaaslane väga erinevates situatsioonides.

SR II keresisene stabilisaator
Pentax on kasutanud kereisest stabilisaatorit kõikide modernsete digitaalsete peegelkaamerate juures ning selle evolutsiooni tulemusena on sündinud Shake Reduction II stabilisaator. See võimaldab, sõltumata kasutatavast objektiivist, stabiliseerida liikumist lausa viiel erineval teljel: üles-alla liikumine, paremale-vasakule liikumine; kalle üles-alla ja ka külgedele ning pööre. Tulemuseks on stabilisaator, mis võimaldab kasutada kuni 5 stoppi pikemat säriaega, kui muidu võimalik.
Stabilisaator võimaldab omakorda vajadusel simuleerida AA filtri efekti, et vähendada moiré teket ning vähendada valevärve äärealadel - efektid, mis seostuvad peene mustriga objektide pildistamisega.

SAFOX 12 teravustamissensor
Pentax K-1 kasutab täitsa uut SAFOX 12 teravustamissensorit, mis toob endaga kaasa väga palju innovaatilisi lahendusi. Esiteks on sensori tööala umbes 40% laiem võrreldes klassikaliste teravustamissensoritega, kattes sedasi ära suurema ala kaadrist. See omakorda lihtsustab kaadri äärealadele teravustamist. Teiseks on sellele sensorile ära mahutatud kokku 33 teravustamispunkti, millest 25 on rist-tüüpi. Tulemuseks täpsem ning kiirem subjektile teravustamine ning subjekti jälgimine igas valgusolus.
Kolm keskmist teravustamispunkti on eriti tundlikud ning täpsed, tehes näiteks väga suure ava ning väikese teravustamissügavusega töötades autofookuse töökindlamaks ja täpsemaks.

Täpne teravustamine ning säritus ka -3 EV juures
Pentax K-1 suudab nii teravustada kui täpselt säri mõõta ka -3 EV valgustatuse juures - seda sisuliselt ka siis kui inimsilmad on oma piiri leidnud. Kombineerides seda uute teravustamissüsteemi algoritmidega, tagatakse ka hämaras kiire teravustamine.

FullHD videosalvestus
K-1 jäädvustab FullHD videolõike (1920 × 1080 pikslit; kaadrisagedus 50i/25P/24P) H.264 salvestusvormingus. See tagab veatu kõrge kvaliteediga video jäädvustamise ka kiirestiliikuvate objektide puhul. Kaamera on varustatud ka mikrofonisisendiga välise stereomikrofoni ühendamiseks ja kõrvaklapipesaga. Kasutajal on võimalik salvestatavat helitugevust käsitsi muuta ja jälgida helitugevuse tasemeid filmimise ajal. Lisaks erinevatele eriefektidele sisaldab K-1 intervallvideo režiimi, mis jäädvustab 4K-eraldusvõimega videolõike (3840 × 2160 pikslit) fikseeritud intervalliga.

Paindlik kallutatav ekraan
K-1 kaamera kasutab unikaalset kallutatavat 3,2-tollist LCD ekraani. Seda saab vabalt kallutada igas suunas, kuid ekraan jääb ikka kaamera optilise telje keskele. Niimoodi on kadreerimine veel mugavam ja intuitiivsem. Lisaks saab seda ekraani keerata pea 90° nurga alla - pildista kasvõi puusalt.

Kvaliteetse optikaga pildiotsija: 100% vaade kaadrist ja suurem ning eredam pilt
K-1 klaasprismale on kantud vääristus, mis parandab peegeldumist ning edastab oluliselt eredama kujutise. Okulaari optika on täielikult ringi disainitud, pakub 0,7× suurendust ja sellest tulenevalt laiemat vaatevälja, mis lihtsustab fotograafil pildistatava kadreerimist ja fookuse kontrollimist.
Lisaks on K-1 pildiotsija vaba vinjeteerumisest ning aberratsioonidest, isegi kaadri äärealadel, tehes sellega töötamise ülimugavaks.

Uus "Smart Function" valikuratas
"Smart Function" on uus viis erinevate kaamerate funktsioonide omavaheliseks harmoniseerimiseks ning lihtsaks kasutamiseks. Sedasi saab kasutaja valida ning seadistada soovitud funktsiooni kasutades ainult kahte valikuratast kaamera peal ilma, et peaks silmad LCD ekraanile naelutama ning menüüdes ära eksima.

Digitaalne lood
Pentax K-1 peegelkaamera on varustatud digitaalse loodiga, mida annab kuvada nii ekraanile kui pildiotsijasse. Niimoodi saad enne päästikule vajutamist täpselt kaamera sirgelt asetada isegi siis, kui horisonti ei näe. Lisaks saab digitaalset loodi LCD ekraanile kuvada pildiotsijat kasutades, Live View ajal või isegi videosalvestuse ajal.

Automaatne horisondi ning kompositsiooni korrektsioon
Kasutades ära integreeritud SR II stabilisaatori funktsionaalsust, võimaldades korrigeerida väikeseid muutusi kaamera asendis. Automaatne horisondi korrektsioon kompenseerib käest pildistades või filmides kaamera kallet ning keerates sensorit nihutades automaatselt horisondi sirgeks. Kompositsiooni muutmine võimaldab sensorit nihutada et natuke korrigeerida pildistamisasendit, võimaldades saada perfektne kadreering statiivilt pildistades.

Integreeritud GPS ja kompass
Pentax K-1 on võrreldes teiste peegelkaameratega omab väga kasulikku omadust - sisseehitatud GPS. Samal ajal kui GPS logi hoiab silma peal sellel, kus oma fotoretke jooksul rännanud oled, aitab sisseehitatud elektrooniline kompass õige tee taas leida, kui see peaks käest kaduma. Lisaks on K-1 valmistamisel mõeldud ka astronoomiahuvilistele: selle AstroTracer funktsioon võimaldab pildistada tähti, udukogusid ning planeete.

Astrotracer
K-1 kasutab kogu oma funktsionaalsust täies mahus ära - kobineerides GPS asukoha, kompassist saadava suuna ning sensori liigutamise võimekuse, saab selle kaameraga öösel väga edukalt pildistada taevakehasid ilma, et peaks kaamera kalli motoriseeritud moteeringu peale panema. Kaamera arvutab välja sinu liikumise koos planeediga ning kompenseerib sensorit nihutades liikumist - tulemuseks on selged ja teravad pildid ka väiksemat taevakeah pildistades.

WiFi ühendusega
Ühendades oma nutiseade juhtmevabalt K-1 kaameraga, saad kasutada käes olevat nutiseadet kaamera juhtpuldina: muuta kaamera säritusparameetreid ning kasutada päästikud. Samuti saab üle WiFi edastada pilte otse nutiseadmesse kiireks eelvaateks ja/või otse veebi laadimiseks.

Pixel Shift Resolution süsteem
Selleks, et vähendada müra ning saavutada parim värvipalett, on K-1 varustatud Pixel Shift Resolution tehnoloogiaga, mis võimaldab igal pikslil salvestada endale ainuomase RGB värviinfo ning seeläbi loob sujuva tulemuse. Kuna K-1's ei kasutata interpolarisatsiooni, on võimalik saavutada päriselule lähedaseid värve ning nii vähe müra kui võimalik. Lisaks on tagatud selged ja teravad pildid. Pixel Shift tuleb enim kasuks pildistamisel statiiviga, kuna vajab veidi pikemat pildistamisaega ja täpsust.
Lisaks saab Pixel Shift süsteemiga tehtud ülikõrge lahutusvõimega fotosid salvestada RAW formaadis ning ilmutada arvutis või otse kaameras.

Kompaktne, tugev, tolmu- ja ilmastikukindla konstruktsiooniga kere
K-1 väline korpus on valmistatud tugevast kuid kergest magneesiumsulamist. 87 spetsiaalset tihendit keres annavad kaamerale tolmu-, ilmastiku- ja külmakindluse, tagades usaldusväärse töö ka temperatuuril -10°C.
Kaamera katik on vastupidav ja suudab teha umbes 300 000 võtet. Kõigile neile omadustele vaatamata on K-1 kompaktne ja kergesti käsitsetav, tagades eeskujuliku töömugavuse ja kiire reaktsiooni välitingimustes.

Kaks mälukaardipesa
Pentax K-1 kaameral on kaks mälukaardipesa, mis võimaldavad kasutada kolme erinevat salvestusrežiimi: "Järjestikune" ehk ühe kaardi täitumisel jätkatakse andmesalvestust teisele kaardile. See on parim lahendus suurte andmemahtude talletamiseks (toorfailid, pikem videosalvestus); "Duplikaat" ehk samaaegne salvestus loob automaatselt failidest tagavarakoopiad teisele kaardile ning; "RAW/JPEG eraldi salvestamine" võimaldab salvestada digitaalsed negatiivid ühele mälukaardile ja JPEG pildifailid teisele kaardile.

Seda toodet on mainitud järgmistes Photopointi ajaveebi postitustes:

+Näita kõiki postitusi

Sensor

Efektiivseid megapiksleid
36,4
Megapiksleid
36 megapikslit
Sensori suurus
Täiskaader
Sensori tüüp
CMOS
Sensori mõõt
35,9 × 24 mm
Täiskaader
Täiskaader
Jah
Lõikefaktor
Külgede suhe
3 : 2
Suurim pildimõõt pikslites
7360 × 4912
Väikseim pildimõõt pikslites
1920 × 1280
Pilditöötlusprotsessor
PRIME IV
ISO tundlikkuse ulatus
100 – 204 800
1/3, 1/2 või 1 EV sammuga
Filtrid
Primaarvärvide filter
Valitav madalpääsfilter
Tolmueemaldus
DRII (Dust Removal II)
Värviruum
sRGB
Adobe RGB

Bajonett

Kaamera bajonett
Pentax KAF
Sobivad objektiivid
Pentax KAF3
Pentax KAF2 (ühildub elektroonilise suumiga)
Pentax KAF
Pentax KA

Pildistabilisaator

Pildistabilisaator
Jah
Pildistabilisaatori disain
Sensori nihutusel põhinev
Sensor Shift Shake Reduction (SR II)
Stabilisaatori suunalisus
5-teljeline
Stabilisaatori võimekus
5 stoppi

Teravustamine

Teravustamissensor
SAFOX 12
Live View režiimis kontrastituvastusega teravustamine
Teravustamispunkte
33
25 rist-tüüpi punkti
Teravustamissensori tööulatus
-3 – 18 EV
Teravustamisrežiimid
Ühekordne
Pidev
Manuaal
Käsitsi teravustamise abi
Focus Peaking
Fookuslukk
Jah
Päästiku poolenisti alla vajutamisel (AF-S režiimis)
Teravustamispunkti valik
Automaatne (33 punkti)
Laiendatud ala (S, M, L)
Tsooni valik
Punkt
Keskpunkt
Teravustamise abivalgus
Jah

Särimõõtmine

Särimõõtmine
TTL särimõõtmine
86000 piksliga RGB sensor
Särimõõtmise tööulatus
-3 – 20 EV
Režiimid
Multi-segment (hindav)
Keskmestatud
Punkt
Säriluku võimalus
Jah
Päästiku poolenisti alla vajutamisel
Särikompensatsioon
±5 EV
1/3, 1/2 või 1 EV sammuga
Särikahveldus
2, 3 või 5 kaadrit

Katik

Katik
Elektroonilise juhtimisega
Vertikaalsihis liikuv fokaaltasapinna katik
Elektrooniline katik
Pixel Shift režiimis
Säriajad
1/8000 – 30 sekundit
1/3 või 1/2 EV sammuga
Aegvõte (bulb)

Pildistamine

Särirežiimid
Auto
Programm
Avaprioriteet
Säriprioriteet
Tundlikkuse prioriteet
Säri ja ava prioriteet
Manuaal
Aegvõte (bulb)
X (piirab säriaega välgu sünkroniseerimiskiirusega)
Kasutaja seadistus (5)
Stseeniprogrammid
Ei
Võtterežiimid
Üks kaader
Sarivõte (Kiire)
Sarivõte (Keskmine)
Sarivõte (Aeglane)
Iseavaja 2 s
Iseavaja 12 sek
Iseavaja sarivõte
Distantspäästik (Koheselt)
Distantspäästik (3 sek viivis)
Distantspäästik (Sarivõte)
Kahveldus
Peegli eellukustus
Intervallvõte
Digitaalsed filtrid
Jah
Foto sarivõte
4,4 kaadrit/sek [Kiire]
RAW: kuni 17 kaadrit
JPEG: kuni 70 kaadrit
3 kaadrit/sek [Keskmine]
RAW: kuni 20 kaadrit
0,7 kaadrit/sek [Aeglane]
RAW: kuni 100 kaadrit
JPEG: kuni 100 kaadrit
JPEG+RAW
Jah

Värvustasakaal

Värvustasakaalu mõõtmine
Kombineerides CMOS pildisensori ning valgusallika tuvastuse sensori info
Värvustasakaalu valikud
Auto
Päike
Pilves
Varjus
Päevavalguslamp (4)
Hõõglamp
Välklamp
CTE
Manuaal
Värvustemperatuuri valik
Salvestatud pildi valge tasakaalu kopeerimine